Co brać pod uwagę podczas budowy domów drewnianych?

Budowa nowoczesnych domów drewnianych - skieruj się tu po więcej szczegółów o tej usłudze

Coraz więcej osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się przekuć w czyn to pragnienie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszym krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie zachwycały one ani urodą, ani funkcjonalnością. Cechowały się także ogromnymi stratami energii. Obecnie wygląda to całkiem inaczej. Niezwykle chętnie stawiamy na domy z drewna stanowiące połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy wznoszone z drewna to obecnie najlepszy przykład na to, jak doskonale można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak nierzadko określa się również styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, weranda lub balkon – to typowe cechy domu wybudowanego właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, chętnie wykorzystują także innego rodzaju nowoczesne materiały. Taki dom może być także energooszczędny. Aby tak się stało, architekci stawiają na zwartą bryłę budynku, zalecają dobór właściwych okien i odpowiednie ocieplenie. Domy z drewna wybudowane w stylu podhalańskim połączonym z nowatorskimi elementami napotyka się najczęściej w jednym regionie Polski. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której znajduje się malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt fachowcom

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najlepiej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał pięknie, a równocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]