Ekologiczne domy drewniane – cechy charakterystyczne?

Chcesz kupić ekologiczne domy drewniane? Odwiedź ten adres

Jeszcze nie tak wcale dawno temu największą popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze naszego kraju domy z pustaków kształtem przywodzące na myśl proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Dlatego z chęcią stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę ogrom zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach wybudowanych z drewna nie stosuje się materiałów syntetycznych. Z uwagi na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby tego rodzaju budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana także papa. W konsekwencji domy drewniane w żadnym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu bardzo dobrze komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie wysokich i niskich gór czy swojskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje najlepsze samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono także doskonale natlenione. Domy drewniane świetnie nadają się dla astmatyków, osób cierpiących na alergię oraz osób zmagających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz naprawdę piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]