Izolacja cieplna i akustyczna – okna energooszczędne

Dowiedz się więcej o oknach energooszczędnych

Najważniejszym komponentem, o którym nie można zapomnieć przy remontowaniu budynku, są wytrzymałe okna energooszczędne. Najbardziej popularne są okna drewniane, które w sprzedaży odnajdziemy w rozmaitych opcjach. Jak są wykonane i co zapewniają?

Okna energooszczędne – stworzone z sosny i modrzewia

Drewniane okna wykonane są z ekologicznych komponentów – na przykład dębu i meranti. Wyróżniają się znakomitymi parametrami, dzięki czemu dotrzymują kroku swoim odpowiednikom z tworzyw sztucznych. Pamiętajmy, żeby zwrócić baczną uwagę na przenikalność cieplną stolarki okiennej, zwłaszcza, jeśli ocieplamy budynek przed sezonem zimowym. Zapewnia to nie tylko brak strat ciepła, ale przede wszystkim oszczędność opału. Wskaźnik izolacji termicznej musi być optymalny (tj. niższy niż 0,8 W/m2), a wtedy osiągamy komfort cieplny w domu. Wysoka temperatura nie wydostaje się z budynku, a przez szpary nie dociera mróz z zewnątrz.

Okna energooszczędne – wygłuszenie niechcianego gwaru

Kupując nowe okna energooszczędne przeanalizujmy kolejny ważny element – wskaźnik tłumienia hałasu. Zainwestujmy w dobrze izolowane okna drewniane, jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych dźwięków z dworu. Niesamowicie ważne są również specjalistyczne systemy uszczelniające – uniemożliwiają przenikanie zimna i hałasów. Warto więc wybrać drewniane okna energooszczędne, ponieważ innowacyjna technika zapewnia pozbycie się niechcianego gwaru i optymalny komfort termiczny w domu.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]