Kiedy zastosowanie szalunków jest konieczne?

Zamów szalunki Kraków na abcszalunki.pl

Szalunki to to konstrukcja mająca charakter tymczasowy, którą w zdecydowanej większości przypadków wykonuje się z desek. Może ona być wykonana również z drewnianych płyt, które wykonana z drewna odznaczającego się niższą jakością. Niektóre firmy decydują się na zrobienie szalunku z elementów metalowych, ale takie postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo właśnie tak również określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje pożądaną formę. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Wykorzystując szalunki, można również solidnie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio stężeje.

Szalunki – jak się je robi?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje zalany odpowiednio dobranym betonem. W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie zbrojenia. Umieszcza się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka mocno zastygnie. Zazwyczaj niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robi się chociażby w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu cokołów ogrodzeń i sufitów z żelbetonu. Mają jak widać bardzo duże zastosowanie, a budowa bez ich użycia nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są także profesjonalne podpory oraz dźwigary. Często zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. Wówczas rozwiązaniem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który oferują firmy specjalizujące się w dostarczaniu zakładom budowlanym mocowań, dźwigarów i sklejki.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]