Kilka słów o budowie domów z bali

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są budowane coraz częściej i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy takie wznosi się z wykonanych z drewna bali, które układane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika budowania domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Powiększająca się nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w takiej technologii prezentują się naprawdę pięknie. Do tego wewnątrz takich domów panuje wyjątkowa atmosfera, dzięki której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i bardzo drogiego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które nierzadko generują niemałe straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długo. Koszt ich budowy naprawdę nie jest zbyt wysoki, na skutek czego również pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali naprawdę często spotkać można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są teraz popularne również w innych rejonach Polski. Bale są solidnie przygotowywane, na skutek czego są odporne na wilgoć i inne czynniki pogodowe. To właśnie dlatego domy budowane z bali mogą być spotykane we wszystkich rejonach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest potrzebna

Decydując się na dom z bali, trzeba zadbać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć fachowcom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany w sposób prawidłowy, a podczas użytkowania nie wyjdą na jaw nieprzyjemne niespodzianki.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]