Rusztowanie to konstrukcja niezbędna na każdej budowie. Dzięki niej powstają nowe budowle, a te już stojące są modernizowane. Przekonajmy się więc, jak zbudowane są rusztowania i kiedy konieczne jest ich użycie.
Wynajem rusztowań – modernizacja budynków
Istnieje wiele kategorii rusztowań – na przykład modułowe, kozłowe, warszawskie, wspornikowe. Zbudowane są one ze stojących elementów, które spajają poziome żerdzie. Żeby rusztowanie było stabilne i maksymalnie funkcjonalne, niezbędne są również elementy takie jak podstawki śrubowe, ocynkowane ramy, a także poręcze. Na takiej budowli można zamontować drewniane deski. Rusztowania konstruowane są z rozmaitych stopów metalu i mają wielorakie przeznaczenie. Przeważnie używane są w budownictwie, za ich pomocą przeprowadzane są na przykład prace tynkarskie lub spawalnicze. Powszechnie stosowane są do remontowania nieruchomości – kościołów, teatrów, domów jednorodzinnych, obiektów przeznaczenia publicznego. Używane są w sektorze energetycznym, służą także do konserwacji kominów czy mostów. Poszczególne moduły rusztowania wykonane są z aluminium i stalowych rurek.
Wynajem rusztowań – skorzystaj z usług profesjonalistów
Na każdej budowie najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nie zapominajmy, że definicja rusztowania jest prawnie uregulowana – wymagają tego przepisy BHP. Jeśli więc planujemy budowę, najlepiej skorzystać z usług profesjonalnych firm, które świadczą wynajem rusztowań. Wówczas mamy gwarancję, że konstrukcja będzie wytrzymała i zgodna z normami. Stawianiem rusztowania powinna zajmować się osoba posiadająca niezbędne doświadczenie. Na rynku działają podmioty wypożyczające, instalujące i rozbierające rusztowania. Koszt usługi jest uzgadniany indywidualnie i jest uzależniony od ilości modułów, czasu dzierżawy oraz wykonanych prac montażowych.