Okna skrzynkowe – powrót klasyki

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o okna skrzynkowe producent, uzyskasz na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/

Okna skrzynkowe kojarzymy w szczególności z wiekowymi obiektami. Nierzadko spotkać je można w zabytkowych gmachach, wiejskich chałupach oraz pałacach. Dziś są one wytwarzane w szczególności z przeznaczeniem do założeniu w takich budynkach, bo użycie skrzynkowych okien oczekiwane jest przez urzędników. Warto przy tym zaznaczyć, że z uwagi na ich względy wizualne coraz chętniej montowane są również we współczesnych obiektach. Szczególnie, iż obecne wersje są równie wydajne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi sposobami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są produkowane?

Budowa okien skrzynkowych

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, między którymi jest pusta przestrzeń. Jest to swego typu izolator, który zabezpiecza wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach często dzielone są na cztery części – te górne, mniejsze skrzydła są zamykane osobno i dawniej były używane do wietrzenia pomieszczeń. Taka konstrukcja najlepiej sprawdzi się w obiektach zabytkowych – między innymi domach drewnianych.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, tak jak inne typy, powinny być wyprodukowane z właściwego drewna. Dotąd najczęściej wybierano sosnę czy modrzew, lecz od niedawna ich twórcy wykorzystują także gatunki egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti są bowiem znacznie bardziej wytrzymałe na wpływ deszczu, wiatru oraz skrajnych upałów.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]