Pergole tarasowa – idealne uzupełnienie domu z ogrodem

Dowiedz się, gdzie zamówić pergolę lamelową w Warszawie.

Posiadasz własny dom z dużym ogrodem i chcesz jak najlepiej spożytkować tę przestrzeń, by stała się przydatna do granic możliwości? Zamierzasz przebywać sporo czasu poza domem, nie tylko w ciepłe dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest budowa wolno stojącej pergoli ogrodowej albo zadaszenia tarasowego, które dają możliwość korzystać z takiego odpoczynku niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Zadaszenie tarasowe – osłona przed deszczem oraz słońcem

Pergole mogą być zabudową stałą albo mobilną, a więc rozkładaną i składaną zależnie od potrzeb, chociaż użytkownicy prywatni najczęściej decydują się na modele całoroczne. Pergola zamontowana do ściany budynku tworzy zadaszony taras, co często wyraźnie rozszerza powierzchnię użytkową obiektu. Zadaszenie tarasowe ochrania mieszkańców oraz ustawione pod nim meble przed promieniami słońca oraz deszczem. Większość obecnych w sprzedaży projektów pergoli da się zamontować nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako osobny obiekt zintegrowany z przestrzenią ogrodu. Należy nadmienić, że niektóre projekty pergoli tarasowych można dobudować także w przestrzeni między dwoma murami. Dzisiaj pergole tarasowe wykonywane są z odpornych na korozję i mocnych stali nierdzewnej oraz aluminium. Zadaszenia w pełni wykonane z drewna to już rzadkość.

Najnowsze modele pergoli i zadaszeń tarasowych dają dość duże możliwości dopasowania ich pod kątem wielkości bądź barwy i wariantu poszycia. Osoby bardzo wymagające bez przeszkód znajdą także modele zaopatrzone w pomocne udogodnienia, np. rolety boczne, efektywne systemy odprowadzania wody, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie zadaszeniem przy pomocy pilota staje się obecnie standardem, chociaż nadal oferowane są modele sterowane ręcznie.

Jaki wybrać rodzaj dachu pergoli – lamelowy czy materiałowy?

Ci, którzy postanowili o kupnie pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch rodzajów zadaszenia – lamelowego lub materiałowego. W pierwszej opcji zadaszenie zbudowane jest z lameli, innymi słowy “piór” działających zupełnie jak żaluzje. Można sterować kątem ustawienia lameli, regulując tą drogą intensywność światła przenikającego przez zadaszenie albo całkiem je zamknąć. Z kolei w pergolach materiałowych zadaszenie wykonane jest z tkaniny (przeważnie jest to wodoodporna i trwała tkanina PCV), które można przesuwać w poziomie. Zadaszenie można zupełnie zamknąć lub otworzyć, ewentualnie zostawić je w części odsłonięte. Oba te rozwiązania świetnie się sprawdzają, więc wybór którejś z tych opcji zależy już tylko od preferencji nabywcy i jego indywidualnych potrzeb.

Dane kontaktowe:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]