Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Kup sklejki szalunkowe.

Deski szalunkowe to podstawowy komponent szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jednak najczęściej stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem wybudować obiekty z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są również wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam niezbędna, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Dawniej w szalunkach na ogół stosowane były deski z bloków drewna. Te jednak były drogie, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zwykle źle radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym w dzisiejszych czasach wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – z reguły z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji używa się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny popularny wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Firmy budowlane posiadają zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – można je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje także wynajem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]