Wynajem szalunków – dobre strony

Pod tym adresem dowiecie się wszystkiego o wypożyczalni szalunków Kraków

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są ze sklejki, jednak można zaobserwować również wersje zrobione ze stali, a czasem nawet tworzyw sztucznych. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie wymaganych efektów. Jednak ze względu na duże ceny nie zawsze ekipy remontowe posiadają własne szalunki. Gdy będą potrzebne, mają szansę bowiem po prostu je wynająć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to aktualnie bardzo często wybierana usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków będzie trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak przed momentem nadmieniliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeżeli jednak budowanie fundamentów nie jest główną działalnością danej ekipy, dobrze sprawdzić zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy w sezonie będzie bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć także o funkcjonalności, gdyż przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może generować poważne koszty.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dokładnie zastanowić się nad tym, która firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Warto zdecydować się na usługi ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlanych – w ten sposób otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki będą wytrzymałe oraz funkcjonalne. Bardzo istotna okaże się też dbałość o kontrahenta – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wahania się dobrze zaś wejść do sieci i sprawdzić, co o ofercie danej firmy sądzą wcześniejsi klienci.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]