Gdzie szukać porad dotyczących mody ślubnej?

Trendy na rynku ślubnym wciąż się zmieniają i dostarczają młodym parom wielu inspiracji. Jak wygląda obecnie moda ślubna w wydaniu męskim oraz damskim? Czym charakteryzują się popularne style vintage, retro oraz boho?

Moda ślubna – najnowsze trendy

Styl boho to romantyzm i proste, naturalne kroje. Wśród pań dominują zwiewne długie suknie niekrępujące ruchów, pozbawione wszytego koła i sztywnych gorsetów. Sukienki są luźne, utrzymane w stylu cygańskiej bohemy, dominuje w nich koronka, zwłaszcza przy dekolcie i na ramionach, a także szeroka gama kolorów. Popularne są również stylizacje retro. Moda ślubna jest w tym zakresie dość różnorodna – na rynku dostępne są sukienki w kształcie litery A, kończące się w połowie łydki, a także charakterystyczne koronkowe, długie welony. Romantyzm i swobodna elegancja, to z kolei główne wyznaczniki stylu vintage. Panny młode rezygnują z ciasno upiętych koków, wybierając rozpuszczone włosy z wplecionymi polnymi kwiatami lub wiankami.

Moda ślubna – gdzie znaleźć podpowiedzi?

A co z męskimi stylizacjami ślubnymi? Zarówno styl boho, vintage, jak i retro pozwalają zaszaleć i zrezygnować z klasycznego, ciemnego garnituru. Panowie mogą wybierać pomiędzy jasnymi elementami garderoby – odcieniami błękitu, rozmytego beżu, pojawiają się też brązowe dodatki wykonane ze skóry – paski buty, szelki. Duże możliwości daje panom styl vintage oraz retro – mogą pokusić się o kieszonkowy zegarek czy kapelusz. Warto pamiętać, że moda ślubna cały czas się zmienia, a najlepszych inspiracji można szukać w branżowych magazynach, stronach internetowych, jak również na blogach.