Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Skieruj się w to miejsce jeśli jesteś zainteresowany atrakcjami w Małopolsce.

Choć Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, zatem zdarza się, że trudno odnaleźć się w gąszczu wiadomości o planowanych eventach kulturalnych bądź sportowych oraz najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Gdzie szukać kompleksowych informacji o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

Żeby pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, powstała stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o bardziej i mniej znanych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak również o wystawach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której ekspresowo odszukają Centra Informacji Turystycznej, zabytki i galerie oraz pensjonaty, hotele i schroniska młodzieżowe położone w miastach województwa. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Z kolei dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. piękno miejscowego folkloru, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy regiony agroturystyczne.

Lista ambasad i proste rozmówki – kluczowe informacje dla turystów z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy mniejsze ciekawe miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na stronie dostępne są więc w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim i słowackim. Niezwykle przydatny dla obcokrajowców może być również dział Rozmówki, w którym poznają ważne słowa i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie pobytu w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego