Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Dowiedz się więcej o okiennicy wewnętrznej na skyshutters.pl.

Urządzając pokój, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. W większości wypadków decyzja pada na standardowe aranżacje, czyli firany oraz zasłony, które niekiedy łączone są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno mało znane w Polsce rozwiązanie – okiennice wewnętrzne typu shutters.

Z czego wykonywane są shuttersy

Główną cechą shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych są ruchome i można łatwo je ustawić w dowolnej pozycji, w zależności od fantazji lokatorów. Producenci wykonują je z polichlorku winylu (PCV), listw drewnianych, a także z płyt MDF. Shuttersy montuje się zwłaszcza na oknach, jednakże tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach widuje się wciąż sporadycznie, ale gros osób zapewne w kinie czy w telewizji, bowiem tego rodzaju okiennice są często stosowane na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w Australii oraz Afryce Południowej.

Zalety shuttersów

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko rewelacyjnie się prezentują, ale mają również praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można regulować wykorzystanie promieni słonecznych: w gorące dni uniemożliwiać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – utrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i nie ma na ogół przeszkód, żeby założyć je na większości ram okiennych. Produkuje i instaluje się je na zamówienie, co sprawia, że są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednak nadają wnętrzom nader stylowy wygląd, w wyniku czego wpływają na podwyższenie wartości nieruchomości. Wypada dodatkowo zaznaczyć, iż shuttersy reguluje się bez stosowania sznurów, co posiadacze zwierząt oraz rodzice dzieci, które przerwać dyndające sznurki, uznają zapewne za dodatkowy atut.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]