Co to jest roleta podgumowana?

W najupalniejsze miesiące roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę czy upalne lato przed wyjściem z domu zasłoń okna roletami podgumowanymi i jak wrócisz raduj się wychłodzonym, nienagrzanym pomieszczeniem, stworzonym do wypoczynku. Taki model rolety w pełni nie wpuszcza promieni słonecznych. Jak funkcjonuje roleta podgumowana? W których pomieszczeniach spisze się najlepiej? Tutaj się tego dowiesz.

Zalety rolety podgumowanej

Największą zaletą rolet podgumowanych jest to, że powodują one całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Odpowiednia warstwa gumy na rolecie nie wpuszcza światła do pokoju, co powoduje, że wnętrze się nie nagrzewa. Szczególnie w sezonie letnim utrzymanie w pomieszczeniach optymalnej temperatury jest kłopotliwe. Jeżeli nie posiadasz klimatyzacji, to kup taki model rolety. Rolety podgumowane zazwyczaj są montowane we wnętrzach, takich jak łazienka oraz kuchnia, ale również w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach. Brak przeciwwskazań, żeby były dekoracją Twojej sypialni lub salonu.

Jakie rolety podgumowane wybrać?

Rolety podgumowane zazwyczaj występują w wersji produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli poszukujesz przesłony do nasłonecznionego albo silnie oszklonego wnętrza, to ten model sprawdzi się idealnie. Także pokoje, w których szukasz spokoju lub całkowitego zaciemnienia, takie jak salon, sypialna czy gabinet, to znakomite wnętrza dla rolety podgumowanej.
Dopasuj kolor rolety do innych detali pokoju lub wybierz model w zupełnie kontrastujący z nimi. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym uzupełnieniem wnętrza, jednak wiele zależy od Twojej inwencji i pomysłu na ich wykorzystanie.