Do jakiego wnętrza sprawdzi się roleta dzień i noc?

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla osób, które chcą mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. To również doskonały sposób na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka albo sypialni, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów o różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, ale różnych odcieniach, to następny pomysł na aranżację i ożywienie każdego wnętrza.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Właściwie dopasowany kolor ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc gwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, więc trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień noc – inne przykłady zastosowania

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w odpoczynku lub spaniu, istnieje jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , przykładowo, podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują też do każdego współczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i szerokie spektrum kolorystyczne powodują, że wnętrze może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeżeli pragniesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.