Fotele do grania – wydatek, który zapewni komfort gamerom

Kartkując foldery sklepów meblowych coraz częściej natykamy się w ich ofercie na działy prezentujące fotele komputerowe dla graczy. Szereg konsumentów na ogół nie widzi różnic między takimi fotelami a fotelami biurowymi, ale zagorzali gamerzy wiedzą, iż odpowiednio dopasowane krzesło gamingowe jest nieodzowne, bo zauważalnie zwiększa komfort rozgrywki.

Solidne podparcie i komfort – fotele do grania

Przez ostatnie trzydzieści lat gry komputerowe zdobyły oszałamiającą popularność i ekspresowo przeniosły się z salonów gier do naszych domów. Zaistniał też e-sport i coraz większa ilość osób nie tylko po prostu sięga po gry dla zabawy, lecz wręcz przesiaduje przed komputerem kilkadziesiąt godzin w miesiącu trenując do ważnych turniejów. Dlatego też niezbędne im są odpowiednio zaprojektowane krzesła gamingowe, których kluczową funkcją jest zapewnienie graczom dobrego podparcia przy równoczesnym zachowaniu maksymalnej wygody w czasie kilkugodzinnych rozgrywek. Co zatem wziąć pod uwagę kupując fotel gamingowy? W pierwszej kolejności zobacz, w jakim stopniu pozwala on na dostosowanie modułów wpływających na jego ergonomię, czyli na wysokość zagłówka, siedziska i podłokietników, rozstawienie poduszek na wysokości łopatek i lędźwi oraz kąt minimalnego i maksymalnego odchylenia oparcia. Ważne są również surowce z jakich wyprodukowane jest takie krzesło – musi być stabilne, wytrzymałe nawet na ogromne obciążenia, a na obszarach mających styczność z ciałem gracza (np. na podłokietnikach) powinno być osłonięte materiałem, który nie spowoduje podrażnienia czy zadrapania skóry.

Co wpływa na cenę krzeseł gamingowych?

Koszt zakupu krzesła gamingowego jest wysoki – cena najtańszych foteli tego typu zaczyna się ok. 300 zł, a w przypadku modeli wysokiej jakości często znacznie przekracza granicę 1000 zł. Z czego bierze się taki wachlarz cen? Tańsze modele foteli gamingowych są wykonane z surowców gorszej jakości i z reguły mają mniejszą możliwość regulacji, ale bez trudu zaspokoją wymagania graczy, którzy przesiadują przed ekranem maksymalnie kilkanaście godzin w tygodniu. Modele przeznaczone dla zawodowych graczy są często pokryte bardzo wytrzymałą naturalną skórą, mogą wytrzymać olbrzymie obciążenia (nawet do 150 kilogramów!), dają szerszy zakres regulacji indywidualnych elementów, jak również posiadają dodatkowe udogodnienia, jak zaczepy na napoje, podnóżki lub schowki na drobiazgi.