Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Jeśli szukasz lampy solnej, kliknij tu

Drobne ozdoby z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce w naszych domach. Przywozimy je z przeróżnych wypraw po Europie, a nieraz kupujemy impulsywnie, bo pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie. Rzadko jednakże są to rzeczy funkcjonalne – częściej to zwykłe dekoracje. Minerałem, z którego można jednak zrobić przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przeważnie lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne kupisz w 3 odcieniach

Lampy solne ładnie wyglądają i bez przeszkód można je dopasować do wystroju wnętrza, bowiem kupimy je w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w kilku ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są niepowtarzalne, dlatego że nie ma brył soli o bliźniaczej siatce krystalizacji oraz kształtach. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie naruszoną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy parający się wytwarzaniem owych lamp, nadają im finezyjne kształty, m.in. piramidy lub sześcianu.

Skąd wzięła się powodzenie lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne mają pozytywne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, to znaczy generowania ujemnych jonów, które równoważą te wytwarzane przez wszechobecna elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu m.in. jednostkom chorym na na astmę czy alergię. Światło, jakie emitują te lampy, jest delikatne i kojące, więc rekomenduje się nabycie ich jednostkom, którym dokucza stres albo bezsenność, gdyż z ich pomocą można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie produkuje się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniki na biżuterię i estetyczne świeczniki, a większe bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w aranżacji mieszkań oraz gastronomii.

Dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]