Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Jeśli chcesz zamówić listwy podłogowe, odwiedź tę stronę

Z pozoru są mało znaczącym elementem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na schludne poprowadzenie kabli oraz zabezpieczają najniższą część ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To na pewno dostateczny argument, aby nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter mieszkania i doskonale współgra z eleganckimi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]