O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Chcesz nabyć panele drewniane? Wejdź na https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem banalnie proste i każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym gruncie – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie możesz zapominać również o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj paneli z opakowania – trzeba odczekać czterdzieści osiem godzin – dzięki temu wszystkie wyschną. Wszystko gotowe?

Najważniejsze zasady układania paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna rada – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od rogu pomieszczenia. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem później sprzedawca może nie uznać reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – koniecznie musi przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Tak, jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe reagują na zmiany temperatury w pokoju. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra – do ich zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]