Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Jeśli potrzebujesz wewnętrznych okiennic, koniecznie odwiedź tę stronę.

Planując aranżację wnętrza, z reguły nie przeznacza się dużo czasu na okna. W większości wypadków wybiera się szablonowe rozwiązanie, a więc zasłony oraz firanki, które czasem łączone są z roletami. Jednakże jest jeszcze inne zdobywające sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Shuttersy – nowinka w europejskim budownictwie

Podstawową cechą shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych są ruchome, dzięki czemu można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od zachcianek lokatorów. Produkuje się je z płyt MDF, z listw drewnianych, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice wewnętrzne shutters instaluje się głównie na oknach, aczkolwiek wspaniale sprawdzą się również na drzwiach oraz w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w naszym budownictwie spotyka się jeszcze sporadycznie, ale gros z nas z pewnością przyjrzało się im w telewizji czy w kinie, gdyż tego rodzaju okiennice są często używane na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w Afryce Południowej oraz w Australii.

Wewnętrzne okiennice typu shutters nadają pomieszczeniom niesłychanie luksusowy wygląd

Prócz tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters doskonale wyglądają, mają one również przydatne funkcje. Za ich pomocą można pasywnie regulować użycie promieni słonecznych: w gorące dni uniemożliwiać kumulowanie się ciepła w pokojach, a w zimne – zatrzymać je na dłużej. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów wnętrz i da się je założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje oraz montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom bardzo gustowny wygląd, przez co wpływają na podniesienie wartości posesji. Trzeba dodatkowo zaakcentować, iż shuttersy reguluje się bez wykorzystania linek, co posiadacze psotnych psów i kotów lub rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się zwisające linki, uznają z pewnością za dodatkową zaletę.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]