Rolety okienne – tani sposób na odświeżenie wnętrza

Nie wiesz jak nowocześnie i modnie zaaranżować swój pokój? Jeden, niedrogi produkt pomoże zupełnie przeobrazić wygląd i styl pomieszczenia. To oczywiście wewnętrzne rolety okienne. Z pomocą takiej przesłony można dodać koloru wszystkim pomieszczeniom albo nadać im przytulnego i intymnego charakteru. Ekspert z krakowskiego sklepu oferującego rolety dzień i noc podpowie, jak podjąć dobre, zakupowe decyzje.

Jakie rolety wybrać?

Okiennych rolet wewnętrznych jest wiele typów. Można je dzielić według różnych klasyfikacji. Jeśli chodzi o tworzywo, znajdziemy w sklepach rolety materiałowe wytworzone z nowoczesnych tkanin, które charakteryzują się różnym zakresem przepuszczania światła. Najczęściej jest to wygodny w utrzymaniu oraz łatwy do czyszczenia poliester.
Z uwagi na funkcje klasyfikujemy rolety na okienne oraz ścienne. Kolejny podział to stopień zaciemnienia. Tutaj niezwykle popularnym modelem są rolety dzień noc typu zebra lub 100% zaciemnienia.
Następna klasyfikacja to rolety standardowe lub na wymiar. Ten drugi typ jest rekomendowany do okien o niestandardowych wymiarach, z dużą ilością modułów albo wieloma ozdobnymi elementami. Jeśli idzie o wzornictwo, to design rolet jest zgodny z aktualnymi, wnętrzarskimi nurtami.

Rolety okienne – czy są drogie?

Ponieważ konkurencja na rynku rolet jest duża, podobnie jak wciąż rosnąca liczba producentów, aktualnie rolety możesz nabyć w bardzo zachęcających cenach. Na co dzień cena jest niska, a do tego dochodzą także promocje i akcje specjalne, kiedy produkt udaje się kupić z dodatkowym upustem. Rolety okienne są niedrogie i właściwie każdy może sobie na nie pozwolić.
Bogata kolorystyka, nowoczesne projekty i bezinwazyjny montaż powodują, że taka osłona na okna cieszy się coraz większą popularnością. Cena w stosunku do długiej żywotności i jakości rolety jest nad wyraz atrakcyjna, dlatego zwolenników takiego pomysłu na urządzenie wnętrz nie brakuje.