Urządzasz salon? Dowiedz się, jak wybrać stolik kawowy

Dobry stolik kawowy musi być estetyczny w użyciu i funkcjonalny. Wypada również mieć na uwadze, iż jest to interesujący detal aranżacji salonu. W zależności od naszych potrzeb możemy przebierać wśród wielu wariantów stolików. Jaki jednakże będzie najlepszy?

Jak znaleźć odpowiedni stolik kawowy do mieszkania?

Przy doborze stolika należy rozważyć kilka czynników. Czy w trakcie picia kawy czytamy np. książki lub gazetę? Czy zawsze pijemy kawę w tym samym miejscu? W jakim stylu jest utrzymane wnętrze mieszkania? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc nam w dopasowaniu stolika do indywidualnych potrzeb.

Modele stolików kawowych

Dla tych, którzy cenią sobie optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem uda się nie tylko maksymalnie zagospodarować niewielką przestrzeń salonu, ale też bez wysiłku utrzymać w nim porządek. Warto zastanowić się także zakupem modelu z blatem, który można zdjąć.

W przypadku małej powierzchni do zagospodarowania, można rozważyć kupno stolika z okrągłym blatem, który zapełni mniej miejsca niż te w tradycyjnej formie. Pomysłowym rozwiązaniem są stoliki z blatem w postaci tacy, które są zarówno wygodne, jak i efektowne.

Popularnością cieszą się również stoliki modułowe, które są zaprojektowane tak, aby wsuwać je pod siebie. Oprócz tego stoliki w formie plastra miodu można swobodnie komponować z dowolną ilością elementów. Natomiast osobom, które lubią pijać kawę w towarzystwie, poleca się ławy bądź stoliki z możliwością rozłożenia.

Praktyczne porady

1. Stolik z okrągłym blatem będzie trafnym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo dzieci bądź zwierząt.
2. Jeżeli troszczymy się o ekologię, to można zastanowić się nad stolikiem z używanych materiałów, np. wykonanym z palet. Ciekawą alternatywą jest zastosowanie drewnianego pieńka bądź zabytkowego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Blat stolika kawowego powinien sięgać poziomu siedziska, czyli ok. 50 centymetrów. Jeżeli planujemy umieścić go z boku fotela, to dla wygody użytkownika powinien sięgać do podłokietnika.