Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, tzw. szatersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Ale ten moduł osłony okna można wykorzystać również w europejskich domach – jest to bardzo trwałe, a jednocześnie świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dekoracja i praktyczne funkcje

Shuttersy w salonie lub w pokoju dziennym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną oraz dekoracyjną. Shuttersy zdecydowanie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie poprawiają wygląd większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, ponieważ to w salonie domownicy spędzają po kilkanaście godzin w trakcie dnia, a także podejmują tu gości. Z tego powodu trzeba zadbać, aby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale jednocześnie wygodny. Opcja wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła wpadającego do wnętrza, co umożliwia m.in. częściowe jego ściemnienie, gdy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub zupełne jego zaciemnienie, kiedy mamy ochotę zobaczyć serial.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Swoboda regulacji wnikania promieni słonecznych do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak także z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem da się efektywnie regulować temperaturę sypialni, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej niską temperaturę. Oprócz tego okiennice typu shutters tworzą efektywną barierę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach gromadzi się mniej drobinek kurzu aniżeli w zagięciach firan, a ich pielęgnacja jest nadzwyczaj łatwa i trwa wręcz parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się też w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecka.

Dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]