Co warto wiedzieć o mass collect?

Niezbędne informacje na temat mass collect. Przekonaj się!

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji płatności masowych. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie małym i dużym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest zasadniczo stosunkowo prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który staje się tym samym ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie sprawdza się tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest spora grupa klientów, a więc na przykład w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych, jak również wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, jednak wcześniejsze nadanie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jakim sposobem dokonali oni wpłaty (przelew za pośrednictwem poczty, tradycyjny przelew lub przelew z karty). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie wpłat aniżeli podczas księgowania przez pracownika, a jednocześnie na eliminację możliwych omyłek nierzadko przydarzających w czasie tej czynności.

Czy opłaca się skorzystać z usługi mass collect?

Chociaż usługa mass collect nie jest aktualnie oferowana w większości banków (posiadają ją między innymi BNP Paribas i PM Bank) warto przeanalizować możliwość jej zastosowania w firmie, także takiej, która co miesiąc obsługuje poniżej setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect przynosi bowiem kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie łatwiejsze monitorowanie spływu opłat) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co po jakimś czasie owocuje podniesieniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]