Kantor online – alternatywa dla wymiany walut w banku

Online kantor - przejrzyj tę nietuzinkową witrynę.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w najbliższym oddziale banku bądź w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Lecz w szybko transformującej się rzeczywistości, ludzie pragną wymieniać waluty bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, dlatego właśnie utworzono kantory online, które to umożliwiają.

Plusy kantoru online

Operacja w kantorze online jest tak samo nieskomplikowana jak kupno waluty w fizycznym kantorze. Użytkownik wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut online jest głównie to, że przewalutowanie można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, najczęściej z minionej doby. Drugim i nadzwyczaj znaczącym plusem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te oferowane przez kantory stacjonarne oraz banki. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze internetowym spready zwykle nie przekraczają 2%. Kantory internetowe oferują także kilka dodatkowych usług stosowanych przez użytkowników, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wtedy, kiedy ustalony przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku) bądź w ustalonym przez użytkownika terminie.

Doceniasz wolność w zarządzaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla osób lubiących wygodę i ogromną niezależność w dyspozycji własnymi funduszami. Wykorzystują je także osoby studiujące bądź zatrudnione poza granicami Polski i osoby spłacające zobowiązania w obcej walucie. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego renomę i bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.