Sprawdzaj kurs i wymieniaj funta przez internet

Na www.kantor.pl przeczytasz wszystko, co należy wiedzieć o aktualnym kursie funta.

Funt szterling, powszechnie znany także jako „funt brytyjski”, to jedna z najsilniejszych istniejących walut. Mimo przynależności najpierw do struktur EWG a następnie Unii Europejskiej, Wielka Brytania nie przyjęła euro i zachowała swoją historyczną walutę.

Funt szterling a Brexit

Na skutek Brexitu, który był procesem trwającym cztery lata, cena funta względem euro i dolara zdecydowanie spadła. Wiązało się to między innymi z ogłoszeniem przez liczne podmioty, w tym instytucje finansowe, rezygnacji z rynku brytyjskiego, co groziło spadkiem ilości miejsc pracy, a co za tym idzie też obniżeniem przychodu krajowego brutto. Odrabianie intensywnego spadku wartości funta brytyjskiego z 2016 r. odbywa się stosunkowo wolno i przy całkiem dużych wahaniach wartości waluty. Kolejną przeszkodą w tym procesie była recesja z 2020 r. wywołana długotrwałym zamknięciem angielskiej gospodarki w trakcie pandemii wirusa COVID-19. Wypada jednakże zaakcentować, iż funt brytyjski to bardzo mocny pieniądz, będący w obiegu na Starym Kontynencie już od dziewięciu stuleci, który w samym tylko ubiegłym wieku wyszedł obronną ręką z dużych spadków wywołanych zniesieniem powiązania funta ze złotem, z dewaluacji z 1949 r. czy ze słynnego ataku spekulacyjnego z 1992 r.

Danych o kursie funta szukaj na stronie kantoru internetowego

Funt szterling jest dla Polaków istotną walutą, w której nadal chętnie lokują swoje finanse. Dzieje się tak w głównej mierze w następstwie tego, iż mimo Brexitu, tysiące Polaków zatrudnionych w Wielkiej Brytanii nie przewiduje powrotu do ojczyzny i bezustannie utrzymuje finansowo swoich bliskich w Polsce. Bieżący kurs funta obserwuje wobec tego ogromna grupa Polaków. Szuka ona najczęściej rzetelnych informacji nie tylko o cenie tej waluty, ale często również raportów historycznych sięgających nawet kilku lat wstecz. Takie informacje znajdują się między innymi na stronach kantorów online, które uaktualniają kurs w odstępach co kilka sekund. Dostęp do najświeższych danych pomaga również doświadczonym inwestorom zlecać wymianę waluty po najlepszym kursie.

Dane kontaktowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]