Badania psychologiczne kierowców – nie należy się ich obawiać

Potrzebujesz sprawdzić, kto ma w swojej ofercie badania psychologiczne kierowców Bielsko Biała? Na co czekasz? Koniecznie skieruj się na www.badaniabielsko.pl

Na bezpieczeństwo na drogach w szczególnej mierze rzutują umiejętności prowadzących jeżdżące po nich samochody. Szczególnie istotne okazuje się to w przypadku kierowców zawodowych – na przykład taksówkarzy oraz kierowców TIR-ów oraz busów. W ich sytuacji istotne są zarówno kwalifikacje, jak i uwarunkowania psychologiczne. Z tego względu kierowcy z takich zawodów w myśl przepisów powinni regularnie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Dobrze więc napisać na ich temat kilka zdań. W jakich odstępach powinny być przeprowadzane? Na czym opierają się tego typu badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak możemy się do nich przygotować?

Zasady badań psychotechnicznych kierowców

Badania kierowców muszą być przeprowadzane co 5 lat. Ta zasada nie dotyczy jednak kierowców, którzy ukończyli 50 lat – powinni bowiem przeprowadzać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychologiczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w odpowiedniej przychodni, który najpierw przeprowadza badania osobowości. Przybierają one formę konwersacji z badanym, podczas której odpowiada on na pytania dotyczące zachowań w ekstremalnych sytuacjach. Kolejna część badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie wykonywane są badania na specjalnych maszynach, podczas których sprawdzana jest podzielność uwagi, percepcja szybkości, umiejętność szybkiego reagowania i dostrzeganie w ciemności.

Badania psychotechniczne kierowców – o czym należy wiedzieć?

Po ich przeprowadzeniu kierowca jest zapraszany na wizytę z psychologiem, który w jej trakcie powiadamia go, czy przeszedł badanie. Co istotne, powinniśmy pamiętać, iż nie dla każdego ich rezultaty okażą się pozytywne. Szanse na pomyślne zakończenie badań psychologicznych kierowców możemy na szczęście nieco zwiększyć. Jak? W internecie znajdziemy różne filmy pokazujące działanie maszyn, na jakich są przeprowadzane badania psychotechniczne – to doskonałe narzędzie, by wcześniej sprawdzić, jak one działają.

Dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]