Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Na http://brabis.pl uzyskasz kompetentną pomoc profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zwykle powodem sporych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistęksięgowego na stałe, a ich właściciele często nie potrafią właściwie zarządzać finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu osiągniemy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom współpracy będzie zadowalający?

Zalety korzystania z usług biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse przedsiębiorstwa ekspertom ds. rachunkowości, otrzymamy gwarancję, iż konsekwencją możliwych kontroli prowadzonych przez US nie będzie nałożenie grzywny. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to również oszczędność funduszy oraz pracy – nie musimy zajmować się finansami na własną rękę, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto również napomknąć o swobodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. W dzisiejszych czasach nie trzeba już regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem wiele kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy korzystając z e-maila.

O jakich sprawach nie zapominać przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy kierować się tylko kosztami porad – nadzwyczaj niskie koszty usług nierzadko zwiastują ich niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego pracownicy posiadają odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]