Chcesz wynająć detektywa? Dowiedz się, jak może Ci pomóc

Usługi prywatnych detektywów cieszą się coraz większą popularnością. Decydujemy się na na skorzystanie z ich oferty nie tylko w przypadku problemów rodzinnych. Ich usługi okazują się przydatne też dla przedsiębiorców – pozwalają np. zweryfikować czy pracownik korzystający z L-4 rzeczywiście nie jest w stanie pracować lub czy informacje podane przez niego w podaniu o pracę są zgodne z prawdą. Warto zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie kwalifikacje powinien mieć detektyw i w rozwiązaniu jakich spraw może nam pomóc.

Detektyw – wymagania

Nie każdy może wykonywać pracę detektywa. Żeby legalnie wykonywać ten zawód, trzeba dysponować stosowną licencją przyznawaną po zaliczeniu państwowego egzaminu. Pamiętajmy jednak, iż osoby przystępujące do egzaminu muszą także spełnić uprzednio wskazane wymagania. Najistotniejsze z nich to posiadanie obywatelstwa dowolnego z krajów należących UE, świadectwa o nieposzlakowanej opinii wydanego przez komendanta miejskiego lub powiatowego Policji oraz co najmniej średniego wykształcenia. Warunkiem jest także niekaralność, a w przypadku byłych funkcjonariuszy Policji – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co istotne, osoby starające się o licencję detektywa muszą ukończyć 21 lat.

Kiedy szukać pomocy detektywów?

Największa część zadań, które realizują detektywi dotyczy różnego typu kwestii rodzinnych. Do biura detektywistycznego możemy zwrócić się m.in. gdy podejrzewamy, iż nasz towarzysz życia jest niewierny lub nie jesteśmy pewni, czy drugi rodzic naszego dziecka należycie sprawuje nad nim opiekę. Prywatny detektyw pomoże nam też określić faktyczną wysokość zarobków byłego partnera, co okaże się bardzo przydatne w przypadku spraw mających wyznaczyć wysokość zasądzonych alimentów.