Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Stan techniczny okien ma ogromny wpływ na samopoczucie lokatorów. Okna ochraniają mieszkanie przed wilgocią i zimnem, ale też odcinają je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien należy wykonać co najmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, bowiem po tym czasie możliwe mankamenty mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]