Jak i gdzie zorganizować przyjęcie komunijne?

Nigdy wcześniej nie widziałeś tak dobrej oferty sali na komunie w Krakowie!

Impreza komunijna jest dla pociechy równie ważnym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, bo to często pierwsza istotnie duża zabawa dla rodziny, na której dziecko ma świadomość, że cała uwaga skoncentrowana jest tylko na nim. Wobec tego rodzice pragną, żeby ten dzień uchował się przez lata w jego pamięci.

Urządzać obiad w domu czy znaleźć salę na komunię?

Jeszcze przed fazą wysyłania zaproszeń na sakrament rodzice powinni się zdecydować czy podejmą gości we własnym domu czy nieodzowne będzie zamówienie lokalu. Przyjęcie zaproszonych w mieszkaniu jest najczęściej możliwe wtedy, jeżeli przygotowujemy uroczysty obiad jedynie dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, ale to już rzadkość. Przyjęcia z okazji komunii przekształciły się w ostatnich dziesięcioleciach w głośne wydarzenia rodzinne, na które zjeżdża się nawet do stu gości, zatem przeważnie odbywają się w domach weselnych lub restauracjach. Jeśli planujemy wynająć najlepszy lokal, należy wyruszyć na poszukiwania sali, od razu jak zostanie wyznaczony dzień komunii. W sezonie komunijnym sporą trudnością może okazać się także zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, więc warto wybrać takie miejsce na organizację imprezy, które współpracuje na stałe ze sprawdzoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w opracowaniu menu na komunię. Kluczowe jest również to, żeby sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, żeby transport wszystkich gości z kościoła był wygodny oraz błyskawiczny.

Organizacja komunii – a może komunijna sesja zdjęciowa pod gołym niebem?

Rozważ wynajęcie fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak późniejszy obiad dla gości. Zwyczajem są też stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna więc wyróżniać się zachwycającymi, estetycznymi pomieszczeniami. Dodatkową zaletą będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się wykonać sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich duża grupa, warto wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci interesującymi zabawami.
Oczywiście, uczestnicy obiadu komunijnego przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice najczęściej dają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Aczkolwiek nie będzie w źle odbierane, jeśli uwzględnimy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie pewnych rodzajów prezentów, przykładowo zabawek-pistoletów albo quada.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]