Lokal na chrzciny – jak go wybrać i inne porady dotyczące organizacji imprezy

Na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/ znajdziesz korzystną ofertę chrzcin w Krakowie.

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszą istotną familijną okolicznością dotyczącą ich nowo narodzonego potomka, dlatego też troszczą się o to, żeby wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Organizacja chrzcin bywa jednakże trudne, zwłaszcza jeżeli na chrzcie ma pojawić się liczna grupa krewnych i znajomych. Poniżej przeczytasz kilka porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Organizacja chrztu – możesz wybrać oczekiwany podarunek dla swojego dziecka

Niegdyś chrzciny odbywały się natychmiast po narodzinach pociechy, często wręcz w tym samym dniu, ze względu na dużą śmiertelność noworodków. Z biegiem lat chrzest przeobraził się w doniosłe wydarzenie nie tylko dla bliskiej rodziny malucha, w związku z tym jest planowany najczęściej 7-8 miesięcy po jego urodzinach. Umożliwia to dokładne rozważenie najważniejszych kwestii tego wydarzenia, jak wybór kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament, a także ojca i matki chrzestnych. Wybierając w parafii termin sakramentu warto uwzględnić to, ile tygodni będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, a także organizację dla nich obiadu oraz noclegu, jeśli będą przyjeżdżać do nas z różnych zakątków kraju. W rozesłanych zaproszeniach powinno się umieścić prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest niezbędne do obliczenia ile osób finalnie będziemy gościć. Nie bójmy się również określić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Rodzina głównie skupia się na zabawkach, jednak rodzicom przydadzą się znacznie bardziej użyteczne podarki, jak choćby kołderka dla dziecka, fotelik do auta bądź zestaw ubrań.

Jak wybrać lokal na chrzciny?

Jeszcze kilkanaście lat temu chrzciny organizowano najczęściej w domu rodziny malucha, zatem nie wszyscy uczestnicy ceremonii w kościele byli gośćmi uroczystej imprezy. Obecnie standardem jest już obiad dla szerokiej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych dumnych rodziców. Przeglądając propozycje lokali, w których można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko użyczą cudownie udekorowane pomieszczenia, ale także współdziałają z firmą cateringową, która przygotuje jadłospis harmonizujący z charakterem imprezy oraz która zapewni fachową obsługę gości. Jeżeli ceremonia ma się odbyć w ciepły miesiąc, radzimy wybrać salę na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym fotograf bądź rodzina zrobi przepiękne zdjęcia, a kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast zanudzać się przy stole mogą harcować na dworze. Istotny jest też taki wybór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by dojazd z kościoła do miejsca docelowego był niezbyt długi, podobnie jak transport gości do domu bądź wynajętego noclegu.

Dane kontaktowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]