Mikropigmentacja blizn – maskowanie skutków uszkodzenia skóry

Szukasz więcej wiadomości o usunięciu blizny na głowie? Skieruj się na microclinic.pl/mikropigmentacja-blizn/

Wielu osobom przeszkadzają bądź wprowadzają w kompleksy zbliznowacenia powstałe na skórze na skutek różnych czynników. O ile zakamuflowanie blizn na obszarach skóry gdzie brak włosów jest trudne, o tyle na głowie czy brodzie pomóc w tym może zabieg mikropigmentacji.

Mikropigmentacja zatuszuje blizny po poparzeniach i po nieudolnie wykonanych transplantacjach włosów

Skóra to organ, który charakteryzuje się wysokimi zdolnościami odbudowy i zazwyczaj jest w stanie zregenerować się również po głębokim urazie. Jednakże jej odtworzenie mało kiedy bywa pełne. Po obrażeniu skóry w miejscu urazu powstaje zbliznowacenie, które na ogół pozostaje widoczne do końca życia. Im poważniejszy uraz, tym większe ryzyko, że miejsce to w przyszłości będzie zauważalnie odróżniać się od reszty skóry. Zbliznowacenia tworzą się w wyniku różnych chorób, obrażeń mechanicznych lub oparzeń, a czasem wręcz są następstwem rezygnacji z podjęcia bądź nieprawidłowego leczenia zranionych fragmentów skóry. Blizny mogą tworzyć zwłóknienia odczuwalne w dotyku, ale mogą być też tylko zmianą kolorystyczną na skórze. Jeżeli na skutek skaleczenia dojdzie do zniszczenia mieszków włosów, na tym obszarze przestaną wyrastać później nowe włosy, co w przypadku szram na głowie lub w linii szczęki może doprowadzić u mężczyzn do kompleksów na tym punkcie. W takich przypadkach można jednak zdecydować się na mikropigmentację medyczną blizn. W ten sposób można zamaskować blizn na brwiach, na głowie lub w obrębie zarostu, które pojawiły się w rezultacie poparzeń, uszkodzeń mechanicznych, a nawet po nieudanych przeszczepach włosów metodą STRIP i FUE.

Mikropigmentacja blizny nie odtwarza włosów

Zabieg mikropigmentacji medycznej można przeprowadzić wyłącznie na zagojonej bliźnie. Przeważnie do ukrycia blizny potrzebny jest pojedynczy zabieg, lecz niektóre blizny wymagają 2 lub nawet 3 wizyt u linergisty (tak zwie się osobę przeprowadzającą mikropigmentację). Wypada zaakcentować, że mikropigmentacja nie przywraca włosów, lecz przez umieszczanie barwnika w górnych warstwach skóry sprawia, iż blizna staje się mało bądź wręcz kompletnie niewidzialna. Jest to możliwe dzięki temu, że linergista zawsze idealnie dopasowuje kolor barwnika do naturalnego koloru włosów klienta poddającego się zabiegowi. W zależności od obszaru skóry objętego mikropigmentacją blizny, pojedyncza sesja zabiegu trwa od 1 do nawet 5 godzin. Pigment z upływem czasu jest coraz to mniej intensywny aż finalnie zanika, toteż aby przywrócić początkowy efekt nieodzowne są regularne zabiegi w odstępach kilku lat.

Dane kontaktowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]