Profesjonalna opieka nad grobami

Wygląd nagrobków naszych krewnych jest świadectwem naszej pamięci. Nie zawsze jednak mamy czas, by się nimi zaopiekować – nawet, kiedy pomniki zlokalizowane są w tej samej miejscowości, gdzie mieszkamy. Największe problemy stają się naszym udziałem zaś, jeśli naszych bliskich pożegnaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w takich przypadkach na opiekę nad grobami na pewno nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie oznacza to jednak, że pomniki są skazane na to, by pozostać zaniedbane – świetnym wyjściem okaże się wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega taka usługa?

Zainteresowanie opieką nad grobami – skąd się bierze?

Na taką usługę stawiają nie tylko ludzie, którym brak wolnej chwili – wśród klientów działających w tym sektorze przedsiębiorstw nietrudno znaleźć także osoby starsze, które na sprzątanie grobów swoich krewnych zwyczajnie nie mają zdrowia. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami często oferują również inne usługi, czyli zakładanie ławek oraz doradztwo przy załatwieniu najtrudniejszych formalności oraz korekty napisów.

Ceny opieki nad grobami

Ceny, które należy zapłacić specjalistom opiekującym się pomnikami naszych bliskich są naprawdę zróżnicowane. Zależne są przede wszystkim od zakresu pomocy – gdy zlecamy tylko pojedyncze czyszczenie, wydamy od 30 do 40 złotych. Jeśli jednak chcemy, by firma sprzątała grób co miesiąc, musimy pogodzić się z kosztem nawet czterystu zł rocznie. Warto też zauważyć, że stawki uzależnione są także od rozmiarów grobów, zaś najdroższe będzie czyszczenie familijnych grobowców.

Dane kontaktowe:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]