Projekty wykonawcze i budowlane. Czym jeszcze zajmuje się architekt?

Uzyskaj poradę architekta Kraków. Kliknij tu

Budowa domu to niewątpliwie najważniejsza rzecz dla każdego z nas. Należy więc dokładnie to zaplanować i pamiętać o usługach fachowców. Szczególny wpływ na to, jakie efekty dadzą nasze wysiłki, ma niewątpliwie projekt domu. Mamy szansę wprawdzie kupić gotowy projekt, jednak chcąc mieć gwarancję, iż budynek okaże się taki jak sobie wymarzyliśmy, powinniśmy poprosić o pomoc architekta. Z uwagi na fakt, że wielu z was nie zdaje sobie sprawy, czym naprawdę się para, należy powiedzieć o tym parę zdań.

O co zapyta architekt?

To, czy projekt zaspokoi nasze potrzeby, zależy przede wszystkim od rezultatów rozmowy z architektem. Przygotowując się do architekta powinniśmy wiedzieć, czego oczekujemy po wznoszonym domu oraz potrafić przekazać mu to. Powinniśmy również zaznajomić się z najistotniejszymi ustawami dotyczącymi budowy domu – przez to łatwiej się dogadamy z architektem. Nie trzeba rzecz jasna się stresować, ponieważ w razie problemów możemy poprosić go o pomoc.

Architekt przygotuje projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt opracuje projekt budowlany. To ów dokument będzie rozpatrzony przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na budowę. Muszą być w nim zawarte rozwiązania, na jakich będzie oparta planowana inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do zatrudnienia firmy budowlanej oraz będzie niezbędny podczas zatwierdzenia budowy. Zawartość tych dokumentów określają właściwe ustawy.

Dane kontaktowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]