Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej stabilnych chemicznie stopów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie rdzewieje i zachowuje swoje właściwości nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niedostrzegalną warstwę. Zabezpiecza ona stal przed szkodliwym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, a także polepsza jej odporność na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki stalowe dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na to, iż stal nierdzewna nie reaguje z substancjami wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do składowania dużych ilości gotowych środków. Wymienione wcześniej cechy sprawiają, że zbiorniki nierdzewne są również znakomitym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej

Zbiornik nierdzewny jest często używany w przeróżnych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych bądź zakładach przetwórstwa. W browarach, gorzelniach czy piekarniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne także wykonane z tego stopu. Oferta firm zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszy się zainteresowaniem sektora spożywczego w głównej mierze dlatego, że na tego typu pojemnikach nie powstaje osad, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy drobnoustrojami.