Regały przesuwane – wykorzystaj maksymalnie powierzchnię magazynu

Wiele składów ma powierzchnię niewystarczającą do tego, by zmieściły się w nich wszelkie składowane przez firmę materiały. Kwestia ta okazuje się szczególnie uciążliwa w chłodniach oraz mroźniach, które niełatwo jest powiększyć, a każdy kolejny metr sześcienny powoduje podniesienie wydatków na ich eksploatację. Zarówno w zwykłych magazynach, jak i tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie warunków chłodniczych, przydatne okażą się regały przejezdne. Jak działa to rozwiązanie?

Czym są regały przejezdne?

Magazynowe regały przesuwne różnią się od tradycyjnych tym, że montuje się je na specjalnych szynach znajdujących na podłodze oraz suficie hali. Dzięki temu można zsuwać ze sobą kilka regałów i zmieniać ich położenie. W każdej chwili można też uzyskać dostęp do dowolnej palety znajdującej się na składzie – wystarczy tylko przesunąć przyległe regały. Dzięki wdrożeniu tej technologii, pojemność składu może zostać powiększona nawet o kilkadziesiąt procent przy równoczesnym zachowaniu dotychczasowych kosztów.

Kto powinien stosować regały mobilne?

Jak już wspomnieliśmy, regały jezdne są polecane szczególnie do chłodni oraz mroźni. Będą też świetnym rozwiązaniem w małych magazynach, właściciele których z różnych powodów nie mogą podjąć decyzji o ich rozbudowie. Regały przesuwne nie wymuszają konieczności zmian w konstrukcji hali. Dzięki temu ich montaż jest możliwy zarówno w powstających właśnie obiektach, jak i w tych już istniejących. Może więc stać się świetnym sposobem na ich modernizację i tym samym na sprawniejsze wykorzystanie ich metrażu oraz optymalizację wydatków związanych ze magazynowaniem towarów.