Rejestracja domeny – krok po kroku

Czytelna i łatwa w obsłudze strona internetowa to niezastąpiona wizytówka każdego przedsiębiorstwa. Interesuje Cię wykupienie domeny i nie wiesz od czego zacząć? Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę przy kupnie domeny, a także jak sprawdzić dostępność domen?

Rejestracja domeny internetowej jest szalenie prosta

Domeny internetowe oferowane na JCHost.pl pomogą przyciągnąć uwagę internautów i podniosą rozpoznawalność strony w internecie! Nasz rejestrator domen nie tylko oferuje pełną administrację, ale również fachowe wsparcie techniczne. Wykupienie domeny rozpoczyna się od wyboru adresu strony, który powinien kojarzyć się z jej tematyką. Niebagatelny jest stosowny dobór słów kluczowych, a sama nazwa powinna być też chwytliwa i nie może być zbyt długa. Kluczowe jest też wybranie końcówki domeny, czyli tzw. rozszerzenia. Dostępne są różnorakie możliwości, m.in.: „.pl” – dla stron o zasięgu ogólnopolskim, „.com” – dla korporacji o zasięgu ogólnoświatowym, „.org” – dla fundacji, organizacji i stowarzyszeń czy „.biz” – dla stron powiązanych z szeroko pojętym biznesem. Następnie niezbędne jest sprawdzenie dostępności domeny – w tym celu należy skorzystać z wyszukiwarki domen.

Rejestracja adresy – finalny etap kupna domeny

Kiedy dostępność domeny zostanie już sprawdzona, można przystąpić do rejestracji – podania naszych danych teleadresowych i opłacenia abonamentu. Usługi oferowane przez JCHost.pl zapewniają łatwą rejestrację domeny, a także jej odnowienie po zakończeniu okresu abonamentowego. Wspomnieć należy profesjonalną obsługę oraz pełną pomoc podczas konfiguracji domeny, które powodują, że rejestrator ten często wybierają osoby zainteresowane kupnem domeny.