Szukasz ekspertów od hydroizolacji? Powierz ją doświadczonej ekipie

Podczas budowy każdego obiektu, niezależnie czy jest to biurowiec czy dom jednorodzinny, już na etapie planowania trzeba zatroszczyć się o właściwe zabezpieczenie budowli przed wilgocią. Woda, która z biegiem lat może przeniknąć do niepoprawnie bądź w ogóle niezabezpieczonych ścian zmniejszy ich trwałość i potencjał izolacji cieplnej, jak również doprowadzić do rozrostu szkodliwych dla zdrowia grzybów oraz pleśni.

Które fragmenty budynku powinno się chronić hydroizolacją?

Do głównych elementów, jakie trzeba chronić przed wilgocią należą zwłaszcza fundamenty, piwnice, dachy, balkony i tarasy, a zatem te części konstrukcji, które mają bezpośredni kontakt z opadami atmosferycznymi lub wodami gruntowymi. Każda budowa obiektu powinna być poprzedzona stosowną ekspertyzą i konsultacją z profesjonalistami, którzy podpowiedzą, jakie elementy wymagają zabezpieczenia przed wilgocią i jakiej techniki warto użyć w odniesieniu do danych segmentów konstrukcji. Na przykład, na ścianie fundamentowej z betonu tworzy się izolację przeciwwodną, nanosząc na nią warstwę uszczelniającej wyprawy cementowej (najlepiej od środka i z zewnątrz), a w przypadku ścian z bloczków betonowych – zaprawą wodoszczelną. W solidnych ścianach z pustaka wypalanego, dziurawki czy cegły zaleca się wykonanie poziomej i pionowej bariery dla wilgoci. Natomiast tarasy zielone hydroizoluje się wielowarstwowo, pamiętając o tym, aby każda warstwa posiadała spadek przeciwdziałający kumulacji wody między nimi i odprowadzający ją. Tak samo hydrolizuje się również balkony.

Hydroizolacja – komu ją zlecić?

Kluczowe jest, by planowanie hydroizolacji, powierzyć doświadczonej ekipie, mającej długoletnią praktykę w prowadzeniu prac hydroizolacyjnych. Inwestorzy, deweloperzy i generalni wykonawcy skorzystają na współpracy ze specjalistami w czasie prac związanych z hydroizolacją spodu płyt i ścian fundamentowych, uszczelnianiem przemysłowych obiektów żelbetowych, zbiorników oraz budowli w systemie „białej wanny”, a także montażem uszczelek pęczniejących, taśm dylatacyjnych, węży iniekcyjnych czy taśm PVC. Natomiast na zamówienie zarządców ukończonych już budynków zespół ekspertów od hydroizolacji zajmie się między innymi naprawą, uszczelnieniem i inwentaryzacją przecieków wody, reperacją balkonów i tarasów, wzmocnieniem gruntów pod fundamentami oraz uszczelnieniem podszybii windowych.