Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Eksperta, który rozwiąże problem z stronami zawirusowanymi, znajdziesz na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów oraz witryn internetowych działających z jego użyciem szacuje się już na setki milionów. Powszechność stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony postawione na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania witryny złośliwym oprogramowaniem, potrzebne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowane strony na WordPress?

Logowanie na stronę jest niemożliwe? Grafiki zostały podmienione bez Twojej wiedzy? Na witrynie pojawiły się linki do nieznanych Ci adresów? A może witryna rozsyła spam? To jedynie parę z możliwych przykładów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takim przypadku nieodzowne jest błyskawiczne działanie, aby usunąć przyczynę infekcji, a następnie przywrócić witrynę internetową do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach hakerów należy powierzyć specjalistom od tego rodzaju zadań, bowiem naprawa zainfekowanego WordPressa przeważnie przekracza wiedzę osób, które codziennie parają się tylko tworzeniem sklepów oraz stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią.

Czyszczenie infekcji WordPress – drobiazgowy przegląd baz danych oraz plików strony

Eksperci podejmujący się czyszczenia malware ze stron opartych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych wykonują szczegółowe sprawdzenie plików i baz danych strony. Badają kod wykorzystanych na stronie szablonów i wtyczek, jak również pliki htaccess i wp-config. Podczas czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które obniżą zagrożenie następnych ataków. Jeśli długotrwałe zawirusowanie spowodowało włączenie strony do spisu wykluczeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a eksperci mogą podjąć też konieczne czynności w celu skreślenia jej z takich katalogów. Cykliczne uaktualnianie WordPressa i używanych na stronie internetowej wtyczek jest niezwykle istotne, bowiem eliminacja wszystkich następstw zainfekowania nie gwarantuje, iż analogiczny kazus nie powtórzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]