Wynajem szalunków dla przedsiębiorstw budowlanych

Szalunki to tymczasowe elementy konstrukcyjne, na ogół składające się z sklejki laminowanej, metalu lub desek, które są szeroko wykorzystywane w branży budowlanej. Stosuje się je do stawiania, kształtowania odpowiedniego kształtu, a także podtrzymywania konstrukcji żelbetonowych bądź betonowych. Przydają się one także do zabezpieczania rowów w gruncie i podpierania otworów w ścianach (np. drzwi albo okien). To dzięki nim możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie betonowych cokołów ogrodzeń, schodów, nadproży, stropów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Do wykopów, stropowe i ścienne – wypożyczalnia szalunków

Szalunki, zwane także deskowaniem, rozróżniamy ze względu na sposób ich wykorzystywania – wyróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także elementy stosowane do wykopów. Szalunki stropowe można podzielić na podpory, dźwigary i stolik szalunkowy, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast pośród szalunków do wykopów wyróżniamy lekkie, średnie oraz ciężkie. Wiele firm budowlanych decyduje się obecnie na wypożyczenie elementów konstrukcyjnych – wynajem szalunków jest niezwykle popularny głównie wśród małych przedsiębiorstw, które nie mają własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – czy warto?

Dlaczego warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Podmioty, które świadczą tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miastach, dysponują obszernym wachlarzem materiałów konstrukcyjnych, jak również gwarantują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin też wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz wyraźnie przyspiesza prace budowlane.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]