Zastosowanie filtrów kasetowych minipleat i z separatorami aluminiowymi

Zajrzyj na https://marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/, aby odnaleźć informacje o hepa h13

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w Polsce nie jest dobra. Pod tym względem nasz kraj zajmuje jedną z najdalszych pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Codziennie słychać kolejne raporty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i z tej przyczyny też nieprzerwanie poszukiwane są wydajne rozwiązania, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, szczególnie w miejscach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest wyjątkowo istotne (np. w salach OIOM).

Filtry mini-pleat minipleat – do biur oraz domu

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i używane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych zakładanych w biurach, urzędach lub domach świetnie sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy poradzą sobie z eliminacją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich trudnością także większe zanieczyszczenia, jak spaliny, roztocza lub sierść zwierząt. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale także na jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę z ocynkowanej stali cechującą się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom temperatury, wilgoci). Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest aluminiową siatką po stronie wlotu powietrza. W filtrach minipleat złożony w mini plisy papier filtrujący wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co powoduje, że produkty te posiadają dużą żywotność. Filtry F7 i F9 dostępne są w kilkunastu rozmiarach dopasowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie powinno się zachować najwyższe normy czystości

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są jednak filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a mocna rama, także wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wodę, co umożliwia efektywną filtrację w ekstremalnym środowisku (nawet do 80°C). Takie filtry stosowane są tam, gdzie powinno się spełnić wysokie standardy sterylności powietrza, jak przykładowo na liniach produkcyjnych w branży elektronicznej.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

Dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46