Co i gdzie można leczyć falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga wyleczyć dolegliwości różnego rodzaju. Kiedy jest stosowana i kiedy ?

Gdzie wykorzystywana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest szeroko używana w kosmetologii, rehabilitacji, ortopedii, medycynie sportowej oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi przenika kilkanaście centymetrów w głąb organizmu i działa bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się wysoką skutecznością w walce z różnymi dolegliwościami. Nowoczesne aparaty do fali uderzeniowej niezwykle precyzyjnie aplikują impulsy, dzięki czemu terapia przynosi nadzwyczaj dobre rezultaty. Urządzenia do fali uderzeniowej działają m.in. w przypadku chorób powiązanych z narządami ruchu, jak ostroga piętowa, bóle nadgarstka, bóle w okolicy bioder czy tzw. łokieć tenisisty. Aparat do fali uderzeniowej może być wykorzystywany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów oraz fizjoterapeutów.

Aparat do fali uderzeniowej – skuteczna redukcja bólu

Używane współcześnie aparaty stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 odrębne aplikatory oraz kanały, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie terapii u dwóch osób jednocześnie. Nowoczesny sprzęt emituje falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia zmniejszenie sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej przynosi ulgę w 70-80% przypadków.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]