Dlaczego warto posiadać jonizator powietrza?

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie orzeźwienia wywołują jony ujemne, które powstają się między innymi w rezultacie naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a również są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu tłumią nieprzyjemne zapachy, oczyszczają powietrze oraz mają korzystny wpływ na nasze środowisko i zdrowie.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje na skutek wyładowania elektrycznego, wydzielania się ogromnej ilości ciepła lub wpływu intensywnego pola magnetycznego. Dzisiaj większość z nas żyje w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, jak komputery, ekrany czy kopiarki, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobre aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, wytwarzają się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach gęsto zamieszkałych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego by znowu poczuć czystą i rześką atmosferę w domu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – atuty

Jonizacja stosowana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wyłapać pyły zawieszone PM10 i PM2.5, dym z papierosów czy niebezpieczne wirusy i drobnoustroje. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie ustawicznego zmęczenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną, rekomenduje się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w urzędach, placówkach oświaty, biurach czy przychodniach medycznych, a więc wszędzie tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na wykonywanych zadaniach.