Dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku?

Sprawdź więcej informacji o laserowej korekcie wzroku na https://bit.ly/3izO0SB.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, komfort w codziennych sytuacjach czy praca w przeróżnych zawodach – to zaledwie niektóre z powodów, które przekonują nas do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie nieprzerwanie wzrasta, do czego przyczynia się na pewno niesłychanie niskie ryzyko możliwych komplikacji oraz coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia). Za wykonaniem zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Liczne badania udowadniają wszak, iż zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze komplikacje, ponieważ są czwartą (tuż po zwyrodnieniu plamki, jaskrze oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci Europejczyk.

Laserowa korekta wzroku – czy warto?

Korekcja laserowa wzroku korzysta z technologii formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku można uzyskać imponujące efekty. Redukując jej obwód oraz podnosząc środek, można z kolei wyeliminować hyperopię. Aktualnie najpopularniejszym typem lasera używanego podczas procedur laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie impulsy światła IR. Umożliwia to wykonanie dokładnego modelowania, a przy tym minimalizuje niebezpieczeństwo uszkodzenia innych części rogówki. Za rekomendacją tej formy leczenia wad wzroku przemawia masa czynników. Istotne to przede wszystkim niska inwazyjność, skuteczność, precyzja i nikłe niebezpieczeństwo powikłań. Wypada wspomnieć również o tym, że zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekcja wzroku – lekarz może jej nie wykonać

Nim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, warto mieć świadomość tego, iż w pewnych sytuacjach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Do najpoważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim schorzenia oczu jak np. zaćma, ciążę oraz karmienie piersią, nieukończony 21 roku życia, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne czy posiadanie rozrusznika serca.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]