Do czego służą podkłady medyczne?

Dowiedz się, gdzie nabyć podkłady medyczne, wejdź na verdeavis.pl/higiena/podklady-higieniczne.html

Będące bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia wirusy, grzyby i bakterie znajdują się praktycznie wszędzie. Największe ryzyko zakażenia panuje jednakże w pomieszczeniach, w których często pojawiają się osoby chore lub tam, gdzie w związku z różnymi zabiegami narzędzia dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi punktami są przede wszystkim wszelkiego typu szpitale i kliniki, salony spa, studia tatuażu oraz gabinety medycyny estetycznej. Żeby zmniejszyć zagrożenie transferu drobnoustrojów i innych chorobotwórczych mikroorganizmów, używa się rozmaitych akcesoriów – poza rękawiczkami z silikonu i preparatami dezynfekującymi są to w szczególności podkłady higieniczne.

Zastosowanie podkładów jednorazowych

Większość niebezpiecznych grzybów i wirusów przenosi się poprzez kontakt skóry ze skażonym przedmiotem, dotykanym wcześniej przez osoby zarażone. Żeby zminimalizować niebezpieczeństwo migracji bakterii w gabinetach i salonach kosmetycznych, stosuje się podkłady medycznych. Przeważnie są one wyprodukowane z celulozy lub podobnych tworzyw i tworzą efektywną barierę dla drobnoustrojów. Podkłady higieniczne są jednorazowego użytku i rozkłada się je np. na stoły zabiegowy, fotele dentystyczne i ginekologiczne lub sprzęt rehabilitacyjny.

Podkłady jednorazowe – zastosuj w ogólnodostępnym WC

Największe zagrożenie roznoszenia się zakażeń skórnych powodowanych przez drobnoustroje jest tam, gdzie z prawdopodobnie zanieczyszczoną powierzchnią ma kontakt nieosłoniona skóra – przede wszystkim w toalecie. Prawdopodobieństwo przeniesienia się choroby zmniejszają podkłady jednorazowe przeznaczone do stosowania na deskach klozetowych. Ich użycie jest rekomendowane we wszystkich obiektach, w których toaleta jest ogólnodostępna – na przykład w szkołach, kinach, urzędach czy biurach.

Dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]