Etapy zakładania implantów zębowych

Implanty zębowe to najlepsza metoda na uzupełnienie braków w uzębieniu. Sprawdzą się zarówno gdy brak nam jednego zęba, jak i ogólnego bezzębia. Ich największymi zaletami są względnie nieskomplikowania pielęgnacja i naturalny wygląd – implant stomatologiczny, a dokładniej jego korona, wygląda zupełnie jak naturalny ząb. Przed ich założeniem nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów, jest to więc mniej uciążliwe dla pacjenta niż założenie mostu czy pełnej protezy. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ów proces i jakie kroki trzeba przed nim podjąć.

Implanty stomatologiczne – kolejne kroki terapii

proces założenia implantów stomatologicznych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Poza nim istotne jest też pozytywne nastawienie i zapanowanie nad strachem. W następnej kolejności dentysta nacina dziąsła. To umożliwia mu odsłonięcie kości i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu wykorzystuje się techniki piezochirurgii oraz stosownie dobrane wiertła. To najbardziej skomplikowany etap zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się umiejętnościami i wyczuciem. Dokładność konieczna jest także przy wszczepieniu implantu zęba w kość. Gdy ten znajdzie się na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty stomatologiczne a leki przeciwbólowe

Proces zakładania implantu stomatologicznego rodzi u wielu pacjentów przerażenie związane z możliwym intensywnym bólem odczuwanym podczas zabiegu i kilka dni po nim. Szczęśliwie niepokój ten jest całkowicie bezzasadny. Współczesna implantologia korzysta z bardzo efektywnych leków przeciwbólowych, zapewniających pacjentowi pełen komfort na fotelu stomatologicznym. Osoby szczególnie podatni na ból mogą oprócz tego poprosić o płytkie znieczulenie ogólne, które kompletnie usunie możliwość odczuwania stresu przed chirurgiem-stomatologiem.