Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty stomatologiczne to doskonały sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które utraciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się także w przypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeżeli stosownie o nie zadbamy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak duża trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, których używa się do ich wytworzenia. Z czego wytwarza się współczesne implanty zębów?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy nadmienić, iż implant zęba to wyłącznie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, charakteryzującego się dużą trwałością. Jego największym atutem jest też to, iż nie reaguje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego używanie jest zatem w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z czego wytwarza się korony implantów zębów?

Zróżnicowanie materiałów, z których wykonywane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a ponadto nie powodującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje też stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega alergiom. Ostateczna budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.