Jak działają aparaty do ultradzwięków?

Jeśli chcesz nabyć aparat ultradźwiękowy, skieruj się tutaj

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są często wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, bowiem poprawnie aplikowane ultradźwięki korzystnie oddziałują na ludzkie zdrowie. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do zmniejszania napięcia mięśniowego, uśmierzania bólu oraz poprawy przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem właściwego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko stu lat, opiera się na dwóch rodzajach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, stawów, blizn oraz ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają korzystne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Funkcjonują 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie świetnym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź podejmujących ich w wielu gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]