Lasery wysokoenergetyczne – głęboka penetracja tkanek

Kliknij tu, aby kupić laser wysokoenergetyczny.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która stosuje silnie zogniskowaną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także przyczynia do usprawnienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, iż ta metoda leczenia zyskuje popularność.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go stosujemy?

Laser wysokoenergetyczny można użyć do rehabilitacji prawie wszystkich części ciała. Nierzadko jest stosowany przez ekipy opiekujące się sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek zmniejszający dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takich jak: zapalenia, stłuczenia czy naderwania ścięgien. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są też używane między innymi w leczeniu lumbago, haluksów, ostrogi piętowej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest też pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różnorodną budowę i, co za tym idzie, różny sposób działania. Rozróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe, które wysyłają światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]